Za chwilę wyczekiwany URLOP, o czym warto pamiętać przed wyjściem z domu?

Wielkimi krokami zbliża się czas urlopów, każdy z nas już planuje, robi listę rzeczy do kupienia, zabrania, za chwilę myślami będziemy na upragnionych wakacjach. Ważne aby tego odpoczynku nie zakłóciły nam pytania typu: czy wszystkie okna są zamknięte? czy woda jest zakręcona? Ile razy zdarzyło się Wam testowanie własnej pamięci? W natłoku obowiązków i przygotowań łatwo zapomnieć o wielu rzeczach. Dlatego warto wpisać na listę przed wyjazdem BEZPIECZNY DOM / SPOKOJNE WAKACJE.

Wakacje jak zabezpieczyć mieszkanie przed wyjazdem?

Wakacyjne wyjazdy w kraju czy zagranicę na kilka dni lub tygodni pamiętajmy, że zostawiamy swoje mieszkanie zupełnie puste. Co należy zrobić przed opuszczeniem mieszkania?

  1. Zamknij wszystkie okna. Silny wiatr i przeciąg, deszcz i zalanie mogą narobić sporo szkód przy otwartym lub uchylonym oknie.
  2. Zabezpiecz rzeczy na balkonie, silne wiatry podczas letnich burz mogą uszkodzić nie tylko Twój balkon ale i części wspólne nieruchomości, co wiąże się później z dużymi kosztami napraw.
  3. Pamiętaj wyłącz urządzenia od prądu, zapobiegniesz ewentualnym przepięciom
    w mieszkaniu.
  4. Sprawdź, czy woda w kranie została dobrze zakręcona. Najlepiej wyłączyć dopływ wody w mieszkaniu, pozwoli Ci to uniknąć ewentualnego zalania swojego mieszkania
    i możliwego przecieku do sąsiadów (odcięcie wody zabezpieczy Cię przed pękniętym wężykiem w WC).
  5. Ubezpiecz swoje mieszkanie od zdarzeń losowych obejmujących skutek działania deszczu, ognia czy dymu, przepięcia, powodzi, kradzieży z włamaniem.

 

To podstawowe pięć punktów do zrobienia przed dokładnym zamknięciem drzwi. Dodać można jeszcze wyłączenie gazu. Jeżeli mieszkasz na parterze i masz przydomowy ogródek zabezpiecz wyjście balkonowe i zamknij je na klucz.

Życzymy cudownych WAKACJI i szczęśliwych powrotów do DOMU!